top of page

Заняття 3. Інтегрований урок компаративного аналізу (українська література - зарубіжна (англійська) література): модель, практична реалізація

     8 вересня 2016 року учасники обласної авторської творчої майстерні «Формування цілісності світогляду школярів у процесі вивчення української мови та літератури», учителі з мм. Дружківки, Добропілля, Краматорська, Бахмутського та Словʼянського районів, зібралися на третє заняття «Інтегрований урок компаративного аналізу (українська література – зарубіжна література): модель, практична реалізація». Цього вересневого ранку двері для них гостинно відчинила Словʼянська загальноосвітня школа-інтернат №1.

     Словесники щиро поділилися враженнями від участі минулого літа в різноманітних фахових заходах обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів. Методист відділу організаційно-методичного супроводу розвитку обдарованості Шингоф Ірина Леонідівна розповіла про подорож до Польщі, виділивши спільне та відмінне в менталітеті європейських народів та наголосивши на необхідності толерантного ставлення до людей інших культур.

    Господиня майстерні Попова Тетяна Юріївна, методист відділу української мови та літератури Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, заслужений учитель України, презентувала авторську модель інтегрованого уроку компаративного аналізу літературного твору, ознайомила з актуальними питаннями, що стосуються впровадження цієї нетрадиційної форми уроку в практику роботи вчителя-філолога. Проведені педагогом майстер-класи «Світ фантастики в повісті-казці «Аліса в Країні Див» Льюїса Керролла та казці «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії» Галини Малик» і «Національний колорит казки І. Я. Франка «Фарбований Лис» розкрили особливості порівняльного аналізу творів української та зарубіжної літератур.

    Творчими досягненнями поділилася із присутніми вчитель Зайцівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Смажнова Любов Миколаївна. Вона залучила колег до участі в майстер-класі «Випробування героїв як школа життя» (порівняльний аналіз казок «Ох» та «Хитра наука»).

     Незабаром остання зустріч однодумців майстерні. Попереду – афішування творчого продукту в межах обласного фестивалю «Шукай краси, добра шукай!», присвяченого 160-річчю від дня народження та 100-річчю від дня смерті І. Я. Франка

 

 

 

 

 

 

 

Матеріали заняття

Розробка уроку

"У колі маленьких героїв"

(5 клас)

Розробка уроку 

"Світ фантастики у казках Галини Малик та Льюїса Керролла"

(5 клас)

Розробка уроку

"Співзвучність інтимної лірики Лесі Українки та Генріха Гейне"

(10 клас)

bottom of page